کد جستجوی خطی در جاوا

بازدید: 528 بازدید

ما کد جستجوی خطی در جاوا را پیاده سازی کردیم . پروژه کد جستجوی خطی در جاوا یکی از تمرین های درس برنامه سازی پیشرفته و ساختمان داده ها می باشد. این جستجوی خطی در آرایه با جاوا انجام می شود. یکی از اعمالی که به وفور در کامپیوتر انجام می گیرد ، عمل جستجو است . الگوریتم های مختلفی برای جستجو وجود دارند که در اینجا جستجوی خطی در جاوا را پیاده سازی می کنیم.

روش کار جستجوی خطی

یکی دیگر از اعمالی که در آرایه یک بعدی صورت می گیرد، جستجوی مقداری در یک آرایه است . جستجو می تواند به صورت ترتیبی یا دودویی انجام شود . البته جستجوی دودویی باید حتما در آرایه مرتب انجام شود اما جستجوی خطی در آرایه نا مرتب هم کار می کند . در این الگوریتم مقداری را در آرایه ای به طول n به طور خطی (ترتیبی) جستجو می کند.

اجرای این پروژه به این صورت می باشد n عدد(در اینجا خودمان ۵ تعیین کردیم)  را به عنوان  از ورودی می گیرد و در ادامه یک عنصر را جهت جستجو را از ورودی می گیرد و جتسجو می کند که آیا آن یک عنصر داخل آرایه وجود دارد یا نه . در صورتی که موجود بود پیغام Item exist را چاپ و در غیر این صورت پیغام Item not exist را چاپ می کند.

برای مشاهده عملکرد سورس کد این برنامه فیلم زیر با مشاهده بفرمایید

پیاده سازی جستجوی باینری در جاوا

برای پیاده سازی جستجوی باینری  در جاوا ما از یک متد به نام linearSearch استفاده میکنیم. وظیفه این متد این است که یک آرایه ، تعداد خانه های آن آرایه و آن item جهت جستجو را از ورودی می گیرد سپس برسی می کند که آیا آن مقدار item داخل اون آرایه موجود می باشد یا نه . در صورتی که مقدار item داخل آرایه موجود بود این تابع مقدار یک برمی گرداند و در غیر این صورت مقدار صفر برمیگرداند.

 

public static int linearSearch(int x[], int n, int item)
{
int loc, found = 0;
for(loc = 0; loc < n ; loc ++)
if(x[loc] == item)
found = 1;
return found;
}

پس از برسی سورس کد جستجوی خطی در جاوا تابع  خواهید دید که یک متغیر به نام found  تعریف شده است. در این حلقه For یک دور کل آرایه را پیمایش می کند و تک تک خانه های آرایه را برسی می کند و برسی می کند که مقدار فیلد جستجو (found) وجود دارد یا نه و این روال را تا آخر ادامه می دهد.

در صورتی که قصد دارید این سورس کد را تست کنید تابع زیر تابع Main شما خواهد بود :

public static void main(String[] args) {
int n = 5;
int item;
int[] x=new int[n];
Scanner sc= new Scanner(System.in);
System.out.println("Enter " + n + " numbers :");
for(int i = 0; i < n; i ++)
x[i]=sc.nextInt();
System.out.print("Enter item to search:");
item=sc.nextInt();
if(linearSearch(x, n, item)==1)
System.out.println("Item exist.");
else
System.out.println("Item not exist.");
}

مقادیر ورودی کد جستجوی خطی در جاوا

پس از اجرای این سورس کد جستجوی خطی در آرایه با جاوا در صورتی که ورودی ها را به صورت زیر وارد کنیم:

LinearSearch1 - کد جستجوی خطی در جاوا

 

 

 

 

 

 

 

سپس خروجی جستجوی خطی در آرایه با جاوا به صورت زیر می باشد:

LinearSearch2 - کد جستجوی خطی در جاوا

 

 

امیدوارم که این پروژه جستجوی خطی در جاوا براتون مفید بوده باشه و در صورت هر گونه سوال می تونید در قسمت نظرات همین مطلب از ما بپرسید و با مطالب سایت ایران فایلز همراه باشید.

 

مطالعه بیشتر